Recenzia – Skrinka Cooler Master HAF 700

Cooler Master Haf 700

Skrinka HAF 700 od spoločnosti Cooler Master je VEĽKÁ!

Cooler Master vzal svoj HAF 700 EVO a dal mu nový vzhľad a nižšiu cenu. Spoločnosť Cooler Master dnes vydala svoju HAF 700, kolosálnu skrinku, ktorá je navrhnutá tak, aby používateľom poskytovala čistý nefalšovaný prietok vzduchu.

HAF 700 sa v rámci radu skriniek Cooler Master nachádza pod modelom HAF 700 EVO, pričom používateľom ponúka zrejme identické vnútorné usporiadanie a dizajn predného panelu, ktorému v prípade modelu EVO chýbajú prvky s RGB osvetlením a IRIS LCD displej. Ak vás tieto vlastnosti nezaujali, HAF 700 je skrinka, na ktorú ste čakali a ktorá používateľom ponúka dizajn HAF orientovaný na prúdenie vzduchu s veľkosťou a rozsahom skrine série Cosmos.

Vďaka podpore základných dosiek až do veľkosti EATX & SSI-EBB dokáže HAF 700 podporovať prakticky všetky existujúce základné dosky spotrebiteľskej triedy. Okrem toho má táto skrinka dostatok priestoru pre chladič šialenej zostavy kvapalinového chladenia, ktorá bude stačiť na chladenie prakticky akejkoľvek internej zostavy.

 

Cooler Master Launches Their Haf 700 - Another Proper Haf!

HAF 700 sa po vybalení dodáva s dvoma 200 mm ventilátormi ARGB v prednej časti šasi a dvoma 120 mm ventilátormi ARGB so srpkovým prietokom v zadnej časti šasi. V spodnej časti skrine sa nachádza aj jeden 120 mm ventilátor ARGB, ktorý je navrhnutý tak, aby vytláčal vzduch smerom nahor a ku grafickej karte.

Na rozdiel od modelu HAF 700 EVO sú súčasťou modelu HAF 700 predné 200 mm ventilátory ARGB. HAF 700 EVO používa čierne ventilátory bez RGB, čo dáva zmysel vzhľadom na predný panel RGB tejto skrine.

 

Cooler Master Launches Their Haf 700 - Another Proper Haf!

Neuveriteľné kvapalinové chladenie a podpora základných dosiek

Pokiaľ ide o kvapalinové chladenie, HAF 700 môže podporovať až 420 mm radiátor v hornej časti skrine alebo dva 360 mm radiátory. V hornej časti skrine majú používatelia k dispozícii 110 mm priestoru, čo znamená, že môžete použiť 60 mm radiátor s push pull 25 mm ventilátormi 80 mm radiátory s jedným dostať 25 mm hrubé ventilátory. Predná strana bočnice tejto skrine tiež podporuje až 1 480 mm radiátor kvapalinového chladenia a spodná časť skrine tiež podporuje 360 mm radiátor.

Bez ohľadu na to, aký systém kvapalinového chladenia chcete postaviť, táto skriňa má dostatok priestoru na hranie. Osobne sa nám páči nápad umiestniť na bočnú stranu tejto skrine rozvodnú dosku ako riešenie čerpadla/rezervoára, ponechať predné 200mm ventilátory skrine ako prívod chladného vzduchu (bez chladiča) a potom namontovať dva 360mm radiátory v hornej časti skrine a jeden 360mm radiátor v spodnej časti skrine. To je viac než dosť pre výkonnú zostavu kvapalinového chladenia CPU/GPU.

 

Cooler Master Launches Their Haf 700 - Another Proper Haf!

Šialená modularita

Podobne ako HAF 700 EVO, aj HAF 700 môže mať odstránenú vrchnú časť pre jednoduchú inštaláciu chladiča a väčšina modulárnych častí tohto šasi je úplne bez náradia, vďaka čomu sa HAF 700 neuveriteľne ľahko stavia. Samotná veľkosť tejto skrinky a jej modularita uľahčuje staviteľom počítačov inštaláciu veľkých komponentov do HAF 700, čo je skvelá správa pre častých upgraderov.

Intuitívna inštalácia bez použitia náradia

S cieľom poskytnúť používateľom jednoduchý prístup k ich hardvéru, ako aj pocit spokojnosti počas ich tvorivej cesty, HAF 700 zahŕňa do svojej mechanickej konštrukcie rozsiahlu úroveň beznástrojovej inštalácie. Viaceré patentované beznástrojové funkcie, ako sú multifunkčné uzamykateľné držiaky, odnímateľná klietka na disky a dizajn inštalácie GPU, zefektívňujú proces zostavovania, čím vytvárajú revolučný a jedinečný zážitok z inštalácie. Všetky vnútorné komponenty skrine sú navrhnuté tak, aby boli odnímateľné a vymeniteľné, takže používatelia si môžu prispôsobiť rozloženie tak, aby čo najlepšie vyhovovalo ich potrebám.

 

Cooler Master Launches Their Haf 700 - Another Proper Haf!

špecifikácie

 

Cooler Master Launches Their Haf 700 - Another Proper Haf!

Please head over to the next page for thermal testing results.

Cooling Performance  

Thermal performance is an essential factor for any PC case. Your system may look fantastic and seem silent from the outside, but all of that is for nought if your PC has the internal temperature of an oven. Your PC case needs enough airflow for your components to remain cool under load and to prevent any form of thermal throttling. For our test, we used the following hardware using fixed fan speeds (so that only the case and its included fans can influence thermal performance).

 

Na grafe nižšie sú znázornené teploty Delta pri kontrolovanej teplote okolia 20 stupňov Celzia.

Ide o model HAF 700 EVO so zjednodušeným predným panelom

Povedzme si na rovinu, že HAF 700 a HAF 700 EVO sú rovnaké skrinky, pričom jedna má zjednodušený dizajn predného panelu a ventilátory RGB a druhá má ventilátory bez RGB a fanatickejší predný panel s integrovaným osvetlením RGB a obrazovkou OLED. Obe skrine majú rovnaké vnútorné usporiadanie a vzor prúdenia vzduchu, vďaka čomu obe skrine dosahujú rovnaký tepelný výkon v našom testovacom súbore.

V našich tepelných testoch poskytli skrinky Cooler Master HAF 700 a HAF 700 EVO teplotné výsledky, ktoré boli úplne identické. Rozdiely medzi tepelnými profilmi oboch skriniek boli v rámci tolerancie alebo chyby našej testovacej sady, preto sme v našich grafoch jednoducho uviedli obe skrinky pod rovnakým označením HAF 700.

600 OTÁČOK ZA MINÚTU

Naše testy s ventilátormi s 600 otáčkami za minútu sú navrhnuté tak, aby oddelili najlepšie skrinky od skriniek s nedostatkom prúdenia vzduchu. Ak vaša skriňa funguje dobre pri nízkych otáčkach ventilátora, bude fungovať ešte lepšie pri vyšších otáčkach ventilátora. Ak majú naše komponenty problém udržať si chlad pri nízkych otáčkach ventilátora, teplejší hardvér môže mať problém udržať si chlad pri vyšších otáčkach ventilátora. Je to tak jednoduché. Ak si vaša skriňa dobre vedie pri 600 otáčkach za minútu, budete môcť zostaviť tichý počítač pri zachovaní solídnych tepelných parametrov.

S modelmi HAF 700 a HAF 700 EVO dodala spoločnosť Cooler Master jedny z najlepších termík, ktoré sme videli pri použití nášho testovacieho počítača, pričom iba model Torrent od spoločnosti Fractal dokázal prekonať najnovší model HAF od spoločnosti Cooler Master. To je od spoločnosti Cooler Master skvelý výkon, najmä keď vezmeme do úvahy, že túto skrinku používame v jej skladovej konfigurácii. Nevyužívame všetky horné úchyty ventilátorov tejto skrinky ani väčšinu miest na montáž ventilátorov v spodnej časti. Táto skrinka má na viac, zatiaľ čo Fractal Torrent je už po vybalení z krabice vybavený kompletným prídelom chladiacich ventilátorov.

 

Cooler Master Haf 700 Review - Another Proper Haf!
Cooler Master Haf 700 Review - Another Proper Haf!

1 000 OTÁČOK ZA MINÚTU

Pri otáčkach ventilátora 1000 RPM sú HAF 700 EVO a HAF 700 jedny z najvýkonnejších skriniek, ktoré sme testovali, pri skladových otáčkach poskytuje používateľom dostatok prietoku vzduchu a pri 1000 RPM zostáva skrinka tichá. 1000 otáčok za minútu je maximálna rýchlosť predných 200 mm nasávacích ventilátorov Cooler Master.

 

Cooler Master Haf 700 Review - Another Proper Haf!
Cooler Master Haf 700 Review - Another Proper Haf!

Záver – Je to ďalšia super skrinka- HAF

O modeli HAF 700 sa dá povedať len málo toho, čo sme už nepovedali o modeli HAF 700 EVO. Skriňa je neuveriteľne modulárna, podporuje veľké základné dosky, chladiče, chladiče kvapalinového chladenia a grafické karty. HAF 700 je masívna a môže obsahovať takmer každú hardvérovú konfiguráciu, na ktorú si spomeniete. Našu recenziu HAF 700 EVO si môžete prečítať tu.

Ako už bolo spomenuté v tejto recenzii, HAF 700 a HAF 700 EVO sú vnútorne identické skrinky. Jediným rozdielom medzi oboma týmito skriňami je dizajn predného panelu, pričom HAF 700 ponúka používateľom jednoduchší vonkajší estetický vzhľad a nižšiu cenu. Napriek tomu je táto skrinka neuveriteľne drahá. S odporúčanou maloobchodnou cenou 349,99 libier v Spojenom kráľovstve nie je HAF 700 lacná skrinka. Na druhej strane, sú nejaké skrinky tejto veľkosti lacné?

Z tepelného hľadiska nám modely HAF 700 a HAF 700 EVO poskytli identické výsledky pomocou nášho testovacieho systému, takže výber medzi modelmi HAF 700 a HAF 700 EVO je jednoduchý. Stojí model EVO za príplatok 100 libier? To závisí od toho, či zodpovedá vašim štýlovým preferenciám. HAF 700 aj HAF 700 EVO sú neuveriteľné skrinky a obe sú skvelou voľbou pre veľké herné počítače zamerané na výkon.

Vďaka odnímateľnej hornej časti a obrovskému množstvu vnútorného priestoru sa HAF 700 ľahko stavia a je skvelým šasi na kvapalinové chladenie. Spoločnosť Cooler Master pri modeli HAF 700 EVO správne vyriešila všetky drobné detaily a to isté platí aj pre model HAF 700. HAF 700 pôsobí ako prémiová skriňa, rovnako ako jej väčší brat.

Aj keď možno niektorí z vás uvidia rastúce životné náklady a pomyslia si “ani vo sne by ma nenapadlo kúpiť si PC skrinku za 350 libier”, buďte si istí, že HAF 700 nie je pre vás. Toto je PC skrinka, ktorá si vyžaduje prémiové komponenty a prosí o kvapalinové chladenie. Táto skrinka je drahá a rovnako drahé sú aj zostavy s kvapalinovým chladením. Ak máte to šťastie, že si môžete dovoliť oboje, HAF 700 je skrinka pre vás. To nie, budete musieť zvážiť iné možnosti.

Ak chcete mať na stole masívny počítač a chcete mať procesor a grafické karty chladené pomocou nadštandardnej zostavy kvapalinového chladenia, Cooler Master HAF 700 je vaša vysnívaná skrinka. Jej predná konštrukcia s vysokým prietokom vzduchu je ideálna pre horúce komponenty PC a podpora chladiča v skrini umožňuje používateľom vytvoriť konfiguráciu kvapalinového chladenia šialenej úrovne pre ťažké pretaktovanie CPU/GPU.

Vďaka masívnemu rozsahu a zameraniu na silné prúdenie vzduchu a podporu chladenia je HAF 700 šasi, ktoré spĺňa požiadavky ultra-high-endových hráčov PC hier. Poskytuje všetko, čo by používatelia mali chcieť, a ešte niečo navyše naviac. Ak sa vám páči HAF 700 EVO a chceli ste niečo trochu jednoduchšie, HAF 700 je skriňa pre vás.

Čo sa týka ocenenia, HAF 700 nemôže dostať nič iné ako ocenenie OC3D Enthusiast Grade. Vo svojej podstate je HAF 700 počítačová skriňa pre nadšencov. Prečo by ste inak chceli mať počítač, ktorý je silne chladený kvapalinou a vpredu má dva 20 cm široké ventilátory chladenia? HAF 700 je navrhnutá tak, aby umožnila staviteľom PC vytvárať špičkové systémy, a tento cieľ sa jej darí plniť.

 

zdroj: overclock3d

Produkt pridaný!
Produkt je už v zozname želaní!
Removed from Wishlist

Produkt bol pridaný do košíka.

Pokračovať v nákupe Zobraziť košík